چاپ        ارسال به دوست

اولین دوره توانمندسازی مدیران ورزش های همگانی در استان فارس

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، علیرضا غلامیان سرپرست هیات ورزش های همگانی استان فارس گفت:  اولین دوره توانمندسازی مدیران ورزش های همگانی در استان فارس  دوره  بصورت مجازی در ۳ پنل برگزار شد و مسئولین هیات های ورزش همگانی شهرستان ها و همچنین مسئولین کمیته های متناظر در استان فارس در این دوره  بصورت رایگان شرکت کردند .

وی افزود: این دوره با اقدام مشترک اداره کل ورزش وجوانان فارس، سازمان بسیج ورزشکاران و هیات ورزش های همگانی استان فارس برگزار شد .

غلامیان افزود: هدف اصلی از برگزاری دوره توانمندسازی و آموزش مدیران و ارتقای سطح دانش مسئولین  ورزش همگانی استان فارس،  بهبود عملکرد ورزش همگانی بود.

وی افزود :  این آموزش‌ها و برنامه‌های توانمندسازی با هدف ارتقای دانش، مهارت‌ها و قدرت تصمیم‌گیری مدیران در زمینه مدیریت ورزش همگانی ارائه شدند و همچنین افزایش مهارت‌های مدیریتی از دیگر اهداف این دوره بود که در واقع آموزش‌های توانمندسازی مدیران ورزش همگانی به آن‌ها امکان می‌دهد تا مهارت‌های مدیریتی مورد نیاز را در زمینه برنامه‌ریزی، سازماندهی، ارتباطات، رهبری و تصمیم‌گیری بهبود بخشند.

وی گفت : ارتقای دانش مدیریت ورزش همگانی فارس از چشم انداز های ما بوده که مدیران با آموزش و آگاهی به روز در زمینه مفاهیم، روش‌ها و مباحث مدیریت ورزش همگانی قادر خواهند بود اصول و استراتژی‌های مدیریتی مناسب را به کار گیرند.

اتفاق قابل تصوری که پس از این دوره شاهد خواهیم بود توسعه مطلوب تر فرهنگ ورزش همگانی میباشد، با آموزش و آگاهی مدیران، می‌توان به توسعه و ارتقای فرهنگ ورزش همگانی در جامعه کمک کرد.

غلامیان افزود :  مدیران با تأثیرگذاری بر سیاست‌ها، برنامه‌ها و رویکردهای ورزش همگانی می‌توانند تغییرات مثبت و جامعه‌گرا در حوزه ورزش به وجود آورند و  آن‌ها قادر خواهند بود ، سیاست‌های ورزشی را به نحوی شکل دهند که بر پایه انصاف، برابری و دسترسی عادلانه به فرصت‌های ورزشی برای تمام افراد جامعه باشد. آن‌ها همچنین می‌توانند برنامه‌های ورزش همگانی را طراحی و اجرا کنند که به شیوه‌ای متنوع و شامل افراد باشد؛ برنامه‌هایی که از جمله زنان، افراد دارای معلولیت، سالمندان، جوانان و گروه‌های  دیگر حمایت کند. همچنین، مدیران می‌توانند رویکردهای متنوعی در ورزش همگانی ایجاد کنند که به فعالیت‌های ورزشی در محیط‌های مختلف، از جمله مدارس، محل کار و مناطق عمومی تشویق کند. این رویکردها می‌توانند تأثیر مستقیمی بر فرهنگ و عادات ورزشی جامعه داشته باشند و تشویق به فعالیت بدنی را به عنوان یک سبک زندگی سالم و ارتقای کیفیت زندگی در بین افراد ترویج کنند.

در این دوره جهاد تبیین، کلیات ورزش های همگانی، روابط عمومی و امور رسانه و امور فرهنگی، حقوق ورزشی، آیین نگارش و مکاتبات اداری، مدیریت ورزشی و اصول کار گروهی، مدیریت مالی، توسعه و ترویج ورزش های همگانی، اصول مدیریت و رهبری ورزش همگانی، مدیریت آموزشی در ورزش همگانی، ایده پردازی و طرح نویسی و انتقال تجارب بود که توسط اساتید تدریس شد.


٢١:٥٤ - چهارشنبه ٣ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٢٠٧٥    /    تعداد نمایش : ٤٧٢