چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی ورزش‌های الکترونیک برای حضور در بازی‌های آسیایی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی،  انجمن ورزش‌های الکترونیک در راستای اهداف و برنامه های خود، اولین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی ورزش‌های الکترونیک را در دو رشته فوتبال مجازی Fifa22 و Efootball2021 را در دو مرحله استانی و کشوری برگزار کرد.

مرحله اول انتخابی تیم ملی در ۲۶ مرکز استان و از تاریخ ۲۹ دی ماه ۱۴۰۰ لغایت ۴ بهمن ۱۴۰۰ در دو رشته و با شرکت حدود ۱۶۰۰ نفر بازیکنان حرفه ای از سراسر کشور برگزار شد‌.

همچنین از تاریخ ۶ بهمن لغایت ۸ بهمن مسابقات قهرمانی کشور، دور نهایی با حضور ۲۵۶ نفر از برترین ها و بهترین های کشور و منتخبان استانی در محل باغ لارک در حال برگزاری است و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

در این دوره از مسابقات که با مشارکت و همکاری موسسه راوینو وابسته به موسسه رزمندگان اسلام برگزار شد، اولین انتخابی تیم ملی برای مسابقات آسیایی هانگژو چین ۲۰۲۲ در رشته فیفا و همچنین اولین انتخابی تیم ملی برای مسابقات جهانی اندونزی در رشته یی فوتبال می‌باشد.

مسابقات آسیایی هانگژو چین ۲۰۲۲ که در شهریور سال آینده برگزار خواهد شد برای اولین بار مدال رسمی خواهد داشت و در رنکینگ مدال های ورزشی محاسبه خواهد شد.

همچنین در این دوره از مسابقات آسیایی هانگژو چین،  برای اولین بار مسابقات ورزش‌های فیزیک و متحرک و مسابقات ورزشی رباتیک برگزار خواهد شد.


١٤:٥٠ - پنج شنبه ٧ بهمن ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٩٧    /    تعداد نمایش : ١٠٦٣