چاپ        ارسال به دوست

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با استاندار سمنان دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، در این دیدار علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان،متقیان نژاد دبیر فدراسیون و هادیان رئیس هیات ورزشهای همگانی استان سمنان نیز حضور داشتند .

علی خلیلی، رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با استاندار گفت: بسیار خرسندم که مهندس هاشمی، استاندار سمنان فردی ورزشی و دغدغه مند در خصوص پیگیری مسائل و مشکلات ورزش استان هستند.

وی در ارائه گزارشی از وضعیت سلامت جامعه گفت: ۸۰ درصد فوتی های ما به علت بیماری های غیر واگیر و به علت‌ کم‌ تحرکی و فعالیت ناکافی است. ۶۰ درصد هزینه های بیمه ای کشور صرف نگهداری سالمندان و نزدیک به ۴۵ هزار میلیارد تومان برای درمان بیماری های غیرواگیردار هزینه می شود که رقم‌ بسیار بالایی است.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی تاکید کرد: ورزش همگانی را می توان با حداقل امکانات و در زمان کم و در هر مکانی انجام داد که نیازمند حمایت شورای تربیت بدنی و ورزش استان از این هیئت در استان است.  محله محور کردن ورزش یکی از راه های کاهش کم تحرکی در بین مردم است.

در این دیدار استاندار سمنان ضمن اعلام رضایت از عملکرد هیات ورزشهای همگانی استان به مدیریت هادیان و تشکر از حضور رئیس و دبیر فدراسیون در استان بر توسعه ورزش همگانی در تمام نقاط استان از روستاهای دوردست تا شهرها و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و نهادها برای توسعه ورش ورزش همگانی تاکید داشتند ایشان ضمن بیان فرمایش مقام معظم رهبری در حوزه ورزش همگانی ، نگاه به ورزش خصوصا ورزش همگانی را جزو اولویت های استان دانست .


١٦:٥٧ - پنج شنبه ٢٠ مهر ١٤٠٢    /    شماره : ٢١٧٦    /    تعداد نمایش : ٤٣٤