چاپ        ارسال به دوست

در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سمنان؛

علی خلیلی: توسعه ورزش همگانی به هم افزایی و همدلی نیاز دارد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، علی خلیلی به همراه سید محمد تقی علوی، مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان ، ایمان متقیان نژاد ، دبیر فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامي ايران و همت هادیان، ریئس هیات ورزش‌های همگانی استان با حجت الاسلام مطیعی نماینده ولی فقيه در استان و امام جمعه سمنان دیدار و گفت و گو کردند.

 رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در این دیدار گفت: بر اساس مطالعات ۸۰ درصد مرگ و میر در کشور به دلیل بیماری‌های غیر واگیر میباشد و کم تحرکی یکی از عوامل بسیار موثر میباشد . و  کم تحرکی ،اضافه وزن و چاقی که سبب  بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون و غیره  است که مرگ خاموش میباشد .

 خلیلی گفت: هدف ما در فدراسیون و در ادارات کل این است که فعالیت بدنی را به هر بهانه ای افزایش دهیم و رسیدن به این هدف کار یک ارگان یا دستگاه اجرایی به تنهایی نیست و به یک همدلی و هم افزایی در استان نیاز دارد. و ورزش یک امر فرابخشی است.

خلیلی در ادامه به بزرگمنشی و مردمی بودن و توجه به ورزش حجت الاسلام مطیعی اشاره  و قدردانی کرد و از ایشان درخواست کرد با توجه به نزدیک بودن هفته تربیت بدنی از طریق تریبون‌های شهرستانی  برای همگانی کردن ورزش مردم را تشویق و ترغیب کنند . 

سید محمد تقی علوی مدیرکل ورزش و جوانان نیز ضمن قدردانی از عنایت حاج آقا مطیعی به امرورزش و رهنمودهای کارگشا برای رشد و توسعه ورزش گزارشی از وضعیت ورزش همگانی و برنامه های اداره کل ارائه نمودند.

همت هادیان رئیس هیات ورزشهای همگانی استان نیز ضمن تشکر از عنایت حاج آقا مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان به امر ورزش همگانی گزارش از اقدامات و فعالیت‌های هیات همگانی استان ارائه نمودند.

حجت الاسلام مطیعی، نماینده ولی فقیه در استان  در این دیدار ضمن تبریک به مناسبت پیروزیهای حماس و تشکر از آقایان علوی و هادیان جهت پیگیری‌های حوزه ورزش همگانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفتند: ورزش قهرمانی و روی سکو رفتن ورزشکاران جهت بالا رفتن پرچم و نواخته شدن سرود جمهوری اسلامي ايران ضرورت دارد ولی ورزش همگانی تحت الشعاع ورزش قهرمانی قرار گرفته است .جهت انجام ورزش همگانی باید زیر ساخت‌هایی در نظر گرفته شود و هزینه هایی که صرف ورزش همگانی می‌گردد سلامت و شور و نشاط جامعه را در پی داشته و سرمایه گذاری است.

در ادامه ایشان با اشاره به  سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند:  جوان سه چیز نیاز دارد : تحصیل ، تهذیب و ورزش که بسیار دارای اهمیت  است.


٠٩:١٢ - پنج شنبه ٢٠ مهر ١٤٠٢    /    شماره : ٢١٧٥    /    تعداد نمایش : ٤٦٠