چاپ        ارسال به دوست

بیرجندی: استقبال بانوان از مسابقات مینی فوتبال کم سابقه است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی،  دکتر چراغ بیرجندی رئیس هیات ورزش های همگانی استان خراسان جنوبی به حضور گسترده جامعه ورزشی روستاهای خراسان جنوبی در مسابقات مینی فوتبال ایرانیان اشاره کرد و گفت: مینی فوتبال برای توسعه فعالیت‌های بدنی و ورزشی بین همه گروه‌های سنی مردم است و خوشبختانه با همکاری ادارات ورزش و جوانان و همچنین هیات های ورزش همگانی در شهرستان ها توانسته ایم تعداد زیادی از تیم های متقاضی در این دوره از رقابت ها را در سامانه ثبت نام کنیم و جامعه ورزشی روستاها استقبال بسیار خوبی از این مسابقات داشته اند.

این استاد دانشگاه مشارکت بانوان در مسابقات مینی فوتبال را درخشان خواند و اظهار داشت: نزدیک به 40 درصد از بانوان سراسر استان در این جام ثبت نام کرده اند که با توجه به ماهیت رشته جذاب آن، موفق به جذب اکثریت قابل توجه اقشار و سطوح مختلف در سطح استان شده و این رقم از مشارکت در تمامی سطوح جامعه بی سابقه بوده است. در صورت توسعه زیرساخت های ورزشی، شاهد مشارکت اکثر بانوان در فعالیت های ورزشی خواهیم بود. 

وی همکاری ارگان ها را در جذب و تبلیغات این دوره از مسابقات مینی فوتبال محلات بسیار مهم دانست و اظهار داشت: با توجه به اهمیت و گستردگی برگزاری این مسابقات علاوه بر اداره کل ورزش و جوانان و ادارات شهرستان ها، هیات ورزش های همگانی استان و شهرستان علی الخصوص کمیته مینی فوتبال استان و شهرستان ها، استانداری، شهرداری ها، بخشی از سازمان های همکار در اجرای مسابقات مینی فوتبال محلات جام ایرانیان خواهد بود.

رئیس هیئت ورزشهای همگانی استان خراسان جنوبی با اشاره به دیگر برنامه های هیئت ورزشهای همگانی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: برگزاری جشنواره های ورزش همگانی و همایش های ورزشی متناسب اقشار مختلف جامعه، پیاده روی صبح و نشاط به میزبانی هیات ورزش های همگانی شهرستان سرایان، برگزاری کلاسهای داوری و مربیگری در رشته های مختلف همگانی، برگزاری ورزش صبحگاهی، جشنواره ها و مسابقات ورزشی در مناسبت های مختلف در دستور کار داریم.

بیرجندی در خاتمه اظهار داشت: برگزاری دوره مربیگری ورزش کودکان ویژه بانوان در تیرماه سال جاری،  برگزاری همایشات طبیعت گردی، یوگا در طبیعت، مسابقات و دوره های آموزشی مختلف ورزشی، به صورت استانی در دستور کار هیئت ورزشهای همگانی استان خراسان جنوبی قرار دارد.


١٣:٠٦ - چهارشنبه ٣ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٢٠٧٤    /    تعداد نمایش : ٥١٢