چاپ        ارسال به دوست

ملایی: رکودهای ورزشی باید به سمت رکورد «فردی - جمعی» حرکت کند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، افشین ملایی‌ رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی ضمن تقدیر از جامعه مخاطبان کمیته ثبت رکورد ادامه داد: نهادهای ورزشی رسالتی دارند و در دستور کار خود تندرستی و توسعه سلامتی دارند.

او ادامه داد: چنانچه تندرستی در بین  اقشار مختلف تجلی یابد به آن معناست که ساختار ورزش کشور کار خود را درست انجام داده است. اگر بهره وری نیروی کار را در نظر بگیریم در خواهید یافت که چنین امری در بین آحاد جمعیت ایران ديده نمی شود.

ملایی خاطر نشان کرد: همه باید به پای کار ورزش همگانی بیایند،  فدراسیون ورزش‌های همگانی موظف است زمينه فعالیت بدنی را با توسعه همکاری های بین بخشی با نهادهای ذی ربط ورزش همگانی فراهم نماید و در مقام هماهنگ کننده عمل کند‌. 

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی توسعه جامعه مخاطبان کمیته ها و انجمن های تحت پوشش فدراسیون اولویت اول فدراسیون خواند و افزود: دلیل تغییر شرایط زیستی مردم باید بتوانیم راهی برای مشارکت و افزایش جامعه مخاطبان ورزش همگانی باشیم و ثبت رکورد از این مسیر جدا نیست.
کمیته ثبت رکورد یکی از اولین کمیته های هدف جمعیت جوان برای ورود به فعالیت و ورزش جدی است. 

ملایی در خاتمه خاطر نشان کرد: متن کتاب رکورد های ملی ایران اثری ماندگار است که گوشه ای از تلاش های ورزشی ملت ایران در آن انعکاس یافته است. به امید روزی که ملت ایران به سمت ثبت رکوردهای جمعی بروند و گروه های جمعیتی مختلف بتوانند هر قشر و گروهی بتوانند با تمرین منظم اقدام به ثبت رکورد جمعی کند.

کتاب رکوردهای ملی ایران نتیجه تلاش مردان و زنان ایران در حوزه استعدادهای غیر قهرمانی است که در ۱۸ فصل توسط هادی هادی رضائی رئیس کمیته ثبت رکورد فدراسیون و مولف کتاب گردآوری و تدوین شده است و این کمیته بنا دارد هرساله ترین های بروز ایران را  در نسخه های بعدی کتاب به ثبت برساند.


١١:٢٧ - چهارشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٥٣١    /    تعداد نمایش : ٥٣٥