چاپ        ارسال به دوست

ژاپنی ها از چوگو خواندند

معرفی ورزش اصیل ایرانیان به مردمان سرزمین آفتاب تابان

به گزارش روابط‌ عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، پس از دیدار رییس انجمن چوگو با مدیر کل روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خصوص رایزنی برای معرفی ورزش چوگو به کشورهای همسایه و بلوک شرق،  پنجمین شماره مجله تخصصی ایران که روز دوشنبه بیستم دیماه ۱۴۰۰ با نگاهی به ورزش و گردشگری ایران و المپیک۲۰۲۰ توکیو به زبان ژاپنی منتشر شده بود، به معرفی ورزش بومی، سنتی و باستانی چوگو نیز پرداخت تا مردمان سرزمین خورشید نیز با این ظرفیت ارزشمند تاریخی و تمدنی ایرانیان آشنا شوند.

در همین رابطه دکتر طالب رجب پور رییس انجمن ورزشی چوگوی کشورمان در تماس با حسین دیوسالار رایزن فرهنگی کشورمان در ژاپن با قدردانی از ایشان و همکاران شان اظهار داشت:  ورزش چوگو اصالتی ایرانی دارد که از عهد باستان برای ما به جای مانده است  و در مناطق مختلف کشورمان نام های محلی خودش را دارد. بنابراین معرفی آن به کشورهای مختلف جهان توسط رایزن های فرهنگی کشورمان در واقع بازنشر آن چیزی است که برخاسته از فرهنگ، تاریخ وتمدن ماست و لذا مطالبه آحاد جامعه می باشد. 

حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان در ژاپن نیز ضمن اشاره به اهمیت نقش آفرینی رایزن های فرهنگی در توسعه و اشاعه فرهنگ ایرانی، گفت: تلاش می‌کنیم تا ورزش بومی و سنتی  چوگو را در این کشورها بشناسانیم و نام این ورزش اصیل ایرانی را درشرق آسیا و کشور ژاپن معرفی کنیم.

رایزن فرهنگی کشورمان در ژاپن افزود: خوشبختانه در فضای مجازی ژاپن وخود فیزیک دان مجلات و کتابها با استقبال مواجه شدند و نشریه تخصصی مزبور تقریباً ۹ بار تجدید چاپ شدند که با بیش از ۱۶هزار تیراژ نیز توزیع شده است.


١٥:١٣ - دوشنبه ٤ بهمن ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٧٩    /    تعداد نمایش : ٤٦٠