در همایش تجلیل از مربیان جهادی عنوان شد؛

   سینا کلهر: مربیان جهادی ورزش همگانی «نمونه» هستند/ افراد جهادی هفت ویژگی دارند


به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، سینا کلهر که امروز چهارشنبه در همایش تجلیل از مربیان جهادی ورزش همگانی حضور یافته بود با اشاره به اهمیت این مربیان برای جامعه گفت: اگر یک نفر می خواهد جهادی باشد باید هفت ویژگی داشته باشد. اول این که باید «صفر» باشد، یعنی این که از خودش گذشته باشه و به فکر دیگران باشد. به همین خاطر جهادی بودن با گمنام بودن گره خورده است. 

وی ادامه داد: دومین ویژگی کسی که از خودش می گذرد این است که «پیشرو» است. زمانی که اکثر افراد می گویند نمی شود و امکان ندارد، مربی جهادی می گوید می شود و آن کار را انجام می دهد. او واقعیت ها را می بیند و حرکت می کند. 

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان  ادامه داد: «شجاع» است و از هیچ چیزی نمی ترسد. او «امید» دارد و هر چقدر هم که دیگران بگویند نمی شود او می گوید می شود. «انرژی» دارد و کم نمی آورد. «استقامت» دارد. اگر مربیان در کارشان استقامت نداشته باشند نمی توانند موفق باشند. 

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش خاطرنشان کرد: آخرین ویژگی این است که آدم جهادی «مراقب» است که با همه خصوصیاتی که دارد دوباره به خانه اول برنگردد. اگر این طور باشیم مورد لطف و عنایت خدا قرار می گیریم و هدایت خواهیم شد. 

سینا کلهر در پایان گفت: مربیان جهادی مصادیق کسانی هستند که با رفتارشان دیگران را به ورزش دعوت می کنند. رفتار و کردار و عمل ماست که نشان می دهد چقدر واجد این ویژگی و عنوان هستیم. معلمان و مربیان ورزش بیشترین نقش را در تربیت کودکان و نوجوانان دارد. شما افراد نمونه ای هستید که نقش مهمی را در تربیت نسل آینده دارد.