مجمع عمومی فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد/ تاکید بر تعامل با رسانه‌ها برای تامین سلامت مردم


به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، مجمع عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی صبح امروز یکشنبه ۱۷ مرداد با حضور عبدالحمید احمدی معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، فضل الله باقرزاده نماینده کمیته ملی المپیک، علیرضا خسروی مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی، مهدی مستجاب الدعوه مسئول امور مجامع، افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی، روسای هیات ها و نمایندگان سازمان ها و ارگان های عضو مجمع به صورت آنلاین در سالن آکادمی ملی المپیک برگزار شد. 

در ابتدای این مجمع رضا شجیع که دبیری آن را برعهده داشت ضمن تشکر از همراهی اعضای مجمع به موفقیت ورزشکاران ایران در سی و دومین دوره بازیهای المپیک اشاره و ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی برای سالهای آینده ورزش ایران بتواند با قدرت و صلابت بیشتر مسیر موفقیت در المپیک های بعدی را طی کند. 
 
افشین ملایی رئیس فدراسیون نیز به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از سوی این فدراسیون در سال ۹۹ پرداخت و مسیر ورزش همگانی را مسیری روشن برای آینده خواند. 

ملایی در صحبت هایش به نقش رسانه ها در توسعه ورزش همگانی و تامین سلامت مردم اشاره کرد و گفت: وظیفه خود می دانم روز خبرنگار را به تمامی اهالی رسانه به خصوص خبرنگارانی که در حوزه ورزش همگانی برای تامین سلامت مردم قلم می زنند تبریک بگویم. بدون شک همراهی و تعامل خبرنگاران و رسانه های ورزشی ما را در رسیدن به اهدافمان یاری خواهد کرد.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در ادامه گزارشی از اجرای طرح ها و برنامه های این فدراسیون در سال گذشته را ارائه کرد و گفت: سال گذشته از آنجایی که کرونا زندگی و سلامت مردم را تهدید کرده بود تلاش کردیم با اجرای طرح ها و برنامه هایی برای ورزش در خانه به رفع کم تحرکی مردم کنیم.

وی با بیان این که همراهی و همکاری وزارت ورزش و معاونت توسعه ورزش همگانی این وزارتخانه با فدراسیون ورزشهای همگانی قابل تقدیر بود خاطرنشان کرد: با توجه به طرح ها و اقداماتی که فدراسیون برای تامین سلامت مردم در دوره کرونا انجام داده بود در ارزیابی صورت گرفته از سوی وزارت ورزش نمره ۱۰۰ به ما اختصاص پیدا کرد و به عنوان فدراسیون اول معرفی شدیم. 

افشین ملایی سال ۱۴۰۰ را سالی برای آغاز فعالیت های نوین در ورزش همگانی کشور و ثبات برنامه ها معرفی کرد و گفت: کمپ هایی مثل شهاب دانایی، دوره رهبران سبک زندگی فعال ویژه بانوان، طرح توسعه آکادمی استان ها، رونمایی از اعضا برند تندرستی باشگاه های سلامت محور، توسعه شهرهای فعال، طرح مدیریت یکپارچه اماکن و فضای ورزش کشور جهت توسعه ورزش محله محور، راه اندازی باشگاه های مجازی ورزش همگانی، لیگ ۱۴۰۰ تندرستی، پایش ملی سنجش فعالیت های بدنی و ورزش همگانی، توسعه شبکه سازمان های ورزشی شهرداری و دهیاری های سراسر کشور را برای امسال در نظر گرفته ایم که براساس برآورد صورت گرفته نیاز به ۲۰ میلیارد تومان بودجه داریم.

فضل الله باقرزاده نماینده کمیته ملی المپیک در این مجمع با تقدیر از عملکرد منظم و با برنامه فدراسیون ورزشهای همگانی گفت: پیش از این اگر مسئولی در فدراسیون قبلی ورزش همگانی آماری از میزان مشارکت مردم در ورزش را می داد باور نمی کردم چرا که در سطح شهر این آمار را لمس و مشاهده نمی کردم، اما الان هر درصدی که دکتر ملایی بگوید را باور می کنم چرا که در سطح شهر، اماکن ورزشی و نهادها و دستگاه ها می بیبنم میزان مشارکت مردم در ورزش بالا رفت است. 

عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد:  برنامه ریزی خوب و منظمی که در این فدراسیون انجام شده است نوید آینده خوبی را برای ورزش همگانی در کشور می دهد و امیدوارم شاهد رشد و توسعه بیشتر ورزش همگانی در کشور باشیم. 

عبدالحمید احمدی معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان نیز با تبریک روز خبرنگار به اهالی رسانه به نقش رسانه ها در توسعه ورزش همگانی اشاره کرد و از اعضای مجمع و روسای هیات ها خواست تعامل با رسانه ها به عنوان بازوی اصلی ورزش برای رشد و توسعه رشته های مختلف را در دستور کار قرار دهند. 

احمدی تاکید کرد: توجه بیشتر رسانه ها به ورزش همگانی با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد و هیچ اولویتی بالاتر از سلامتی مردم نداریم. به همین خاطر تاکید می کنم که باید تعامل با رسانه ها در جهت تامین سلامت مردم جزو اولویت های مسئولان باشگاه کشور باشد. 

معاون وزیر ورزش ادامه داد: امروز که جامعه با چالش بزرگ کم تحرکی و اضافه وزن مواجه شده و سلامت مردم به خطر افتاده است، هیچ موضوعی نمی تواند مهمتر از این باشد که بتوانیم به سلامت مردم کمک کنیم. به همین خاطر باید ورزش همگانی در رسانه ها بیشتر دیده شود و آگاهی بخشی لازم نیز در این زمینه صورت گیرد. 

در ادامه این مجمع گزارش حسابرس مستقل و گزارش های مالی تا پایان سال ۹۹ از سوی حسابرس مستقل و خزانه دار فدراسیون ارائه شد. ضمن این که بازرس قانونی نیز گزارش خود را ارائه کرد. این گزارش ها مورد تایید اعضای مجمع قرار گرفت.