اجرای لیگ تندرستی با هدف پیشگیری از کرونا/ وزارت ورزش به تامین سلامت مردم کمک کند

افشین ملایی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی با اشاره به برنامه های این فدراسیون برای دوران کرونا گفت: از آنجای که پیک پنجم شرایط سختی را برای مردم ایجاد کرد و هر روز شاهد از دست دادن تعداد زیادی از هموطنان هستیم به فکر اجرای طرحی افتادیم تا بتوانیم به سلامت مردم و پیشگیری از کرونا کمک کنیم.

وی تاکید کرد: از آنجایی که پزشکان دنیا تاکید دارند ورزش و فعالیت های مستمر بدنی می تواند به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک کند، فدراسیون ورزشهای همگانی با آگاهی از رسالت خطیر خود با هدف افزایش فعالیت های بدنی فرد محور و در خانه اجرای دومین دوره لیگ تندرستی را در دستور کار قرار داد با این هدف که افراد و اقشار مختلف بتوانند در مخل کار و خانه خود ورزش کنند.

ملایی در ادامه با بیان این که تلاش کردیم از تجربه برگزاری اولین دوره لیگ تندرستی استفاده کنیم خاطرنشان کرد: در دومین دوره گستردگی این لیگ را بیشتر کردیم و اقشار مختلفی چون دانش آموزی، دانشجویی، کارگری ، بسیج و نیروهای مسلح را هم که قابلیت سازماندهی دارند را دخیل کردیم تا بتوانیم با کمک استانها و همه نهادها اتفاق خوبی را رقم بزنیم.

رئیسی فدراسیون ورزشهای همگانی با بیان این که جوایز ارزشمندی برای مشارکت کنندگان در این لیگ در نظر گرفته شده است گفت: تلاش کرده ایم از همه جذابیت های اقوام مختلف استفاده کنیم تا همه مردم درگیر مشارکت و انجام فعالیت بدنی بیشتر شوند.

افشین ملایی در توضیح بیشتر دومین دوره لیگ تندرستی گفت: این دو لیگ دو بخش دارد. در بخش اول که از روز ۲۱ شهریور شروع می شود هیات های استانی با آموزش از راه های مختلف به دنبال آگاهی بخشی به مردم خواهند بود. در این بخش موضوعات مد نظر این لیگ مثل ورزش و بانوان، ورزش و معلولین، ورزش و ایمنی و مسائل دیگر با توجه به شرایط اجتماعی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خواهد شد. 

وی با تاکید بر این که همه هیات ها، انجمن ها و مسئولان استانها تلاش خواهند کرد از طریق رسانه های مختلف و شبکه های اجتماعی اهمیت ورزش برای مردم را تشریح کنند گفت: اگر آگاهی عمومی نسبت به فواید ورزش افزایش پیدا کند، تاثیرات مثبت آن را در پیشگیری از کرونا خواهیم دید و این به سلامت مردم و جامعه کمک خواهد کرد. 

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی با بیان این که این لیگ می تواند مورد استقبال مردم قرار گیرد درخواستش از وزارت ورزش را مطرح کرد و گفت: انتظارمان از وزارت ورزش این است که در جلسه شورای ورزش همگانی حمایت از این لیگ را در دستور کار قرار دهد تا بتوانیم میزان مشارکت مردم در فعالیت های بدنی و ورزش را بیشتر کنیم. 

وی در مورد شرایط اجرای این لیگ گفت: پس از اطلاع رسانی و آگاهی بخشی که از فاز اول این لیگ صورت خواهد گرفت، در فاز مردم هر شهروند می تواند ضمن مراجعه به سایت فدراسیون و مشاهده فعالیت های ورزشی در نظر گرفته شده فیلم کوتاهی به مدت ۲۰ ثانیه از فعالیت های خود را تهیه و برای فدراسیون ارسال کند تا در قرعه کشی روزانه، هفتگی و ماهانه مشارکت داده شود و در نهایت از جوایز ارزشمندی که برای این لیگ در نظر گرفته شده استفاده کند. 

 

افشین ملایی با بیان این که از تجربه اولین دوره لیگ بهره زیادی خواهیم برد خاطرنشان کرد: امیدوارم بااستفاده از تجربه اولین دوره مشارکت بیشتری را از مردم شاهد باشیم. این آمادگی را داریم که مدیریت اقشار دانش آموزی، دانشجویی، کارگری، بسیج و نیروهای مسلح را هم با رویکرد افزایش فعالیت های بدنی در اختیار بگیریم و آنها را هم در این طرح سهمی کنیم. 

 

وی ادامه داد: تمام انجمن ها، هیات های استانی و بیش از ۵۰۰ شهر در تلاش هستند تا در فضایی رقابتی جریانی پررنگ از ورزش را به نمایش بگذارند. در شرایطی که اکثر فعالیت های ورزشی به خاطر پیک پنجم کرونا تعطیل است این لیگ می تواند با مشارکت حداکثری مردم جریانی از انرژی مثبت را به همراه داشته باشد که خروجی آن تامین سلامت مردم است. 

 

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی با درخواست از رسانه ها برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر تاثیرات ورزش و فعالیت های بدنی بر پیشگیری از کرونا گفت: امیدوارم بتوانیم با اجرای این طرح در تامین سلامت مردم و بهبود سیستم ایمنی بدن آنها در مقابله با کرونا کمک کنیم و در پایان کرونا لیگ تندرستی را به اشکال مختلف در جهت تامین سلامت مردم برگزار کنیم.