وبینار سراسری ورزش چوگو برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، نگین آرین رئیس کمیته آموزش انجمن چوگو از برگزاری وبینار سراسری ورزش چوگو خبر داد و اظهار داشت: این وبینار آموزشی که ویژه اعضای خانواده بزرگ ورزش چوگو درسراسر کشور است که بهمین منظور با نظر هیأت رییسه وتاکید رییس محترم انجمن همه ی علاقه مندان به این ورزش کهن و اصیل هم میتوانند در این دوره شرکت کنند.

نگین آرین افزود؛ این سمینار آموزشی در واقع پیش نیاز دوره های مربیگری درجه ۳ و داوری درجه ۳ این ورزش خواهد بودو فرصتی است برای حضور همه علاقه مندان ودلسوزان به یکی از ماندگارترین بازی‌های ایرانیان عهد باستان تاکنون.

رییس کمیته آموزش انجمن با اشاره به الویت تربیت مربی درورزش چوگو گفت؛ با اعلام آکادمی فدراسیون ورزشهای همگانی هزینه شرکت دراین سمینار آموزشی ۱/۲۵۰۰۰۰ ریال بوده که با درخواست دکتر رجب پور رییس انجمن از رییس محترم فدراسیون،تماما رایگان شده که اینهم بنوبه خود فرصتی است برای اقبال همه علاقه مندان به این بازی ایرانی خصوصاً بانوان و آقایان عضو خانواده بزرگ ورزش چوگوولذا اگر دوستان عزیزمان موفق به شرکت نشوندنمیتوانند دوره‌های مربیگری و داوری رابگذرانند.

وی گفت؛ توصیه ما حضور عموم علاقه‌مندان است و علیرغم رایگان شدن این سمینار آموزشی،به شرکت کنندگانی دارای شرایط عمومی هستند با ارسال مدارک به دبیرخانه انجمن،ازسوی آکادمی فدراسیون ورزشهای همگانی گواهی معتبر شرکت در سمینار آموزشی چوگو برای برخورداری ازمزیت های دوره‌های مربیگری و داوری نیز اعطا خواهد شد.

نگین آرین در خاتمه از اساتید دعوت شده جهت ارائه در وبینار یاد کرد؛ دکتر محسن حیدر نیا در خصوص تاریخچه ی ورزش های اصیل و سنتی و همچنین تاثیر ورزشهای باستانی در تمدن ایران،  دکتر سید جلال عرفانیان در رابطه با اخلاق در ورزش،مهندس عطا قاسمی در خصوص مباحث فنی و داوری مسابقات، و مهندس مهدی ذوالفقارلومباحث فنی بازی و قوانین مربوط  صحبت خواهند کرد.

شایان ذکر است آدرس مجازی برای نحوه ورود متعاقباً ازطریق اینستاگرام به آدرسchogosport.ir وکانال روابط‌عمومی چوگو در واتساپ وتلکرام اعلام می‌شود.

 

انتهای پیام/