احمدی: هیچ اولویتی بالاتر از «سلامت مردم» نیست/ رسانه‌ها معطوف به ورزش قهرمانی نباشند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، عبدالحمید احمدی که به عنوان رئیس در مجمع عمومی روز یکشنبه این فدراسیون حضور پیدا کرده بود با تبریک روز خبرنگار به اهالی رسانه به نقش رسانه ها در توسعه ورزش همگانی اشاره کرد و از اعضای مجمع و روسای هیات ها خواست تعامل با رسانه ها به عنوان بازوی اصلی ورزش برای رشد و توسعه رشته های مختلف را در دستور کار قرار دهند. 

احمدی تاکید کرد: توجه بیشتر رسانه ها به ورزش همگانی با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد و هیچ اولویتی بالاتر از سلامتی مردم نداریم. به همین خاطر تاکید می کنم که باید تعامل با رسانه ها در جهت تامین سلامت مردم جزو اولویت های مسئولان باشگاه کشور باشد. 

معاون وزیر ورزش ادامه داد: امروز که جامعه با چالش بزرگ کم تحرکی و اضافه وزن مواجه شده و سلامت مردم به خطر افتاده است، هیچ موضوعی نمی تواند مهمتر از این باشگاه که بتوانیم به سلامت مردم کمک کنیم. به همین خاطر باید ورزش همگانی در رسانه ها بیشتر دیده شود و آگاهی بخشی لازم نیز در این زمینه صورت گیرد. 

احمدی با تاکید بر این که موضوع سلامت مردم و خطرات ناشی از کم تحرکی و چاقی باید در رسانه ها پررنگتر دیده شود خاطرنشان کرد: درست است که همه بخش ها در ورزش مهم هستند اما باید بین ورزش قهرمانی و همگانی نگاه متوازنی وجود داشته باشد. انتظار ما این است که رسانه ها معطوف به ورزش قهرمانی نباشند و بیش از گذشته به ورزش همگانی توجه کنند.

وی تاکید کرد: خبرنگاران ورزشی می توانند سفیران سلامت برای مردم باشند و با انعکاس آگاهانه فواید ورزش همگانی در راستای حفظ و کسب سلامت مردم تلاش کنند. 

عبدالحمید احمدی در ادامه خاطرنشان کرد: ما در ورزش همگانی نیازمند برداشتن گام های بلندتری هستیم تا بتوانیم بخش بیشتری از جامعه و مردم را به ورزش همگانی بکشانیم. این اتفاق نیازمند نگاه ویژه به ورزش همگانی است.

احمدی تاکید کرد: باید از همه ظرفیت های مرتبط با ورزش در راستای توسعه ورزش همگانی استفاده کنیم. ان شالله چشم اندازه روشنی پیش روی ورزش ایران خواهد بود و با استفاده از تجربیات گذشته شاهد رویدادهای بهتر و موثرتری در همه ابعاد ورزش در کشور باشیم.