درخشش داوران بانوی ایران در مسابقات جهانی طناب زنی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، 4 تن از بانوان انجمن طناب زنی در نخستین جام جهانی طناب زنی «IJRU  2021» که بصورت مجازی با حضور ۲۴ کشور و ۱۴۰۰ ورزشکار با ۲۵۰۰ فیلم ارسالی ورزشکاران در ماده های مختلف مسابقاتی به عنوان داور حضور داشتند. 

کمیته فنی جام جهانی 2021 IJRU با ارسال دعوتنامه ای از رئیس انجمن دکتر میترا روحی به عنوان ناظر از انجمن طناب زنی فدراسیون ورزش های همگانی درخواست نمود از افرادی که تجربه حضور در میادین بین المللی را داشته باند به عنوان داور اعلام آمادگی کنند. 

به همین منظو ر  انجمن طناب زنی نیتا شفیعی از تهران، الهام امیرزاده از همدان، فاطمه شیبانی از شیراز و زینب عباسی از تهران که طی 2 مرحله در سال 1399 و 1400 موفق به دریافت گواهینامه بین المللی سطح 1 و 2 در بخش های Speed, Difficulty, Elements, Presentation  گردیده بودند، دعوت بعمل آورده و آنها را به کمیته فنی مسابقات جام جهانی معرفی نمود. 

شایان ذکر است این نخستین حضور بانوان داور ایرانی در مسابقات جهانی است که در آن داوران باید فیلم های ارسالی از کمیته مسابقات را طی مراحل اعلام شده قضاوت و نتیجه را به کمیته مسابقات ارسال می نمایند. تا کنون فیلم هایی از کشورهای مجارستان، کره جنوبی، اسپانیا، آمریکا، سوئد، چین، هنگ کنگ، آفریقای جنوبی، آلمان، دانمارک و مالزی که جزو تیم های قوی می باشند، مورد قضاوت داوران ایرانی قرار گرفته است. داوران قضاوت خود را از روز 5 سپتامبر ( 14 شهریور ماه) آغاز نموده که تا 3 اکتبر (11 مهرماه ) به طول می انجامد. مقرر است نتایج مسابقات در اواخر مهرماه توسط کمیته مسابقات IJRU  اعلام گردد.

 

انتهای پیام/