اخلاق و فرهنگ اسلامی
 


دعایی از حضرت امیر المومنین علی(ع)

 آرشیو اخلاق و فرهنگ اسلامی
 

 گزارش تصویری
 
 آرشیو گزارش تصویری
 

 ارتباط با رئیس فدراسیون
 

 

 گفت و گو
 


سلطانی فر: مشارکت مردم در ورزش همگانی دو برابر شده است

 آرشیو گفت و گو
 

 کمیته تحول
 


هفتمین جلسه بررسی ساز و کار اجرایی استفاده از فضای مجازی در راستای توسعه ورزش همگانی برگزار شد .

 آرشیو اخبار کمیته تحول
  
 
 

به همت انجمن ورزش مادران

برگزاری نشست تخصصی مادر، رشد، حرکت، سلامت در دانشگاه تربیت مدرس
در یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی نشست تخصصی مادر، رشد، حرکت، سلامت در دانشگاه تربیت مدرس را در دانشگاه تربیت مدرس برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی نشست تخصصی انجمن ورزش مادران در یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی در جمع پژوهشگران دانشجویان صاحب‌نظران علوم ورزشی و اساتید مرجع سطح داخلی و خارجی و با حضور ریاست فدراسیون ورزشهای همگانی دکتر علی مجدآرا در روز یکشنبه ٢٣ اردیبهشت‌ماه ۹۷ صورت گرفت.
در ابتدای این نشست بیتابردبارآذرى رئیس انجمن ورزش مادران به مسئله مادر و تاثیرگذاری مادران در عرصه رشد و سلامت جامعه و نقشه موثر آنها به عنوان الگو خانواده به ایراد سخن پرداخت
وی تاکید کرد: مادر نقش بسیار مهمی در انسجام و استحکام روابط خانواده دارد و فرزندان از همان ابتدا تولد، آغاز به الگو برداری از والدین به خصوص از مادران دارند.
بردبارگفت: به عنوان نمونه اگر مادر شاد باشد فضای خانه شاد می شود ، مادر از هر راه حلی استفاده کند فرزندان از همان استفاده می کنند چون از نظر آنها درست ترین راه حل است.
وی همچنین از آخرین آمار و اطلاعات تحقيق شده این حوزه و کمبودهای جامعه حال حاضر در عرصه حمایت از سلامت و تندرستی بانوان در مراحل مختلف زندگی عناوینی را عنوان نمود.
بردبار ضمن تاکید بر نقش انجمن ورزش مادران به عنوان یکی از مراجع تخصصی در حوزه‌های ورزش خانواده اظهار داشت؛ نقش موثر زنان و مادران به عنوان محور و معمار خانواده همچنین تحرک و تندرستی برای مادران در حين قبل و بعد از دوران بارداری وبه نقش موثر مادر در رشد و پویایی تحرک کودکان و توسعه مهارت‌های پایه حركت برای کودکان در سنین طلایی آغازین و پس از آن و همچنین به انجام فعالیت های تمرینی که باعث آرامش تعادل وبالانس همسو روح و جسم مادران و زنان در جامعه مدرن امروزی می گردد.
وی خواهان توجه ویژه به ورزش زنان و مادران معلول کم توان و بیمار در بُعد همگانی مواردی را بیان داشت که ورزش همگانی با ایجاد انجمن ورزش مادران در رشد و توسعه تندرستی بانوان به عنوان ۵۰ درصد افراد جامعه نقش موثری خواهد داشت.
بردبار در ادامه به اهداف کلی تخصصی و چشم اندازهای انجمن ورزش مادران با وجود و توجه به حضور پنج کمیته بسیار تخصصی در زیرمجموعه این انجمن با عناوین (کمیته های ورزش خانواده، کمیته ورزش دوران بارداری قبل و بعد از آن، کمیته ورزش مادران و فرزندان، کمیته ورزش مادران معلول کم توان و بیمار و همچنین کمیته ورزش بادی بالانس ) محورهای این انجمن را عنوان نمود .
بردبار تاکید کرد: در کل فرایند توانمندسازی زنان باید به گونه ای باشد که زنان بتوانند علاوه بر سلامت و تندرستى خود باعث افزایش و بهبود آن و سلامت خانواده نيزشوند. نباید فراموش کرد که تأمین و ارتقاء سلامت زنان نیاز به توجه جدی به سلامت و حقوق زنان دارد. زمانی که یک خانم مادر می شود استرس های زیادی را در دوران بارداری و نوزادی فرزندش به او وارد می شود.وقتی کلیه مسئولیت های زندگی را بر عهده مادر قرار می دهیم ، در واقع آن وجه از شخصیت مادر که ورزش می کند و به تناسب و تندرستی خود اهمیت می دهد نشان می دهد که او نباید به طور کامل از خود گذشته باشد.
در ادامه نشست دکتر علی مجدآرا ریاست فدراسیون ورزش های همگانی به نقش موثر مادران در حوزه همگانی و نگاه واقع گرایانه و آینده محور در این انجمن بیان داشتند ایشان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد توسعه ورزش همگانی و اهمیت و سلامت خانواده و نشاط در آن و تندرستی مادران و بانوان عنوان کرد.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی افزود: در سال گذشته شعار مادران عمود خيمه ورزشهاى همگانى را عنوان قرار داديم و با هدف قرار دادن اين مهم انجمن ورزش مادران تأسيس و ايجاد گرديد ورزش همگانى مديريت همگانى را مى طلبد و همه بايد در اين حوزه همراهى و همكارى داشته باشند.
مجدآرا با پيش بيني رشد و پوشش ٥٠ درصدي اقشار مختلف مردم تا سال ١٤٠٤ را از برنامه هاي سند توسعه ورزشهاى همگانى كشور دانست و خاطرنشان کرد هدف از تهيه اين سند چشم اندازحركت به سوى ايرانى شاداب سالم و فعال است.وی همچنین افزود فدراسيون ورزش همگانی در نظر دارد با اجرای برنامه ها و رویداد های فرهنگی، آموزشی و ورزشی در حوزه ورزش همگانی شرایطی را فراهم آورد تا ورزش همگانی و فعالیت بدنی در جامعه با محور ویژه مادران به عنوان عمود خیمه خانواده گسترش پیدا نماید. بنابر اين برای ترویج ورزش همگانی برنامه ها و فعالیت های مختلفي با هدف اصلی جذب مادران در پایگاه های اجتماعی خانواده با برنامه ریزی و اجرای رویدادهای مختلف ورزش همگانی و فعالیت بدنی دنبال می نماید.
دكتر حسن دانشمندى به تلاش در حوزه تندرستى جامعه و توجه به ضعف هاى جسمانى و حركتى و همت فدراسيون ورزشهاى همگانى و انجمن ورزش مادران را ارزشمند و بر اهميت سلامت جسمانى مادران و بانوان به عنوان بخشى از توجه سلامت و تندرستى جوامع تاكيد نمود.
دكتر رجبي با إظهار خرسندي از ايجاد اين انجمن و توجه به اين بخش اجرايي ضعف های جسمانی و حرکتی و همت فدراسیون ورزشهای همگانی و انجمن ورزش مازندران را حرکتی ضروری و لازم الاجرا مطرح و همکاری این حوزه را مثبت بیان نمود ايشان از اقدامات دانشکده خوارزمی در حوزه کودکان و اهداف اجرایی و اقدامات صورت گرفته سخنانی بیان کرد.

انتهای پیام/

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397 - 11:04

کد:109907-1397


 اخبار مرتبط:
 

  نظر شما در رابطه با اين خبر
 نام شما:
 پست الکترونيک:
 شماره تماس:

 آی پی شما:

 

 دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت فدراسیون در وب سایت منتشر خواهد شد.
 پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

  
آدرس: تهران ، بلوار فردوس شرقی ، خ وفا آذر شمالی ، بن بست پانیذ ، پلاک 2 ، طبقه اول

ساعات كار فدراسيون : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل


© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون ورزشهای همگانی جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.