سایت رسمی فدراسیون ورزشهای همگانی

این سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
  • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  • آدرس :تهران ، فلکه دوم صادقیه،بلوار فردوس شرقی،خیابان وفا آذر شمالی نبش کوچه پانیذ،پلاک 2 طبقه اول واحد 5
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷۷
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷8
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷9
نسخه آزمایشی

سومین کنگره بین المللی ورزش های همگانی برگزار شد

سومین کنگره بین المللی ورزش همگانی و فعالیت بدنی در طول عمر در جزیره کیش برگزار شد

سومین کنگره بین المللی ورزش همگانی و فعالیت بدنی در طول عمر در جزیره کیش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، سومین کنگره بین المللی «ورزش همگانی و فعالیت بدنی در طول عمر » به تلاش و میزبانی هیات ورزش های همگانی کیش در تاریخ هفتم و هشتم اسفندماه ۹۷ از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۸:۳۰ در محل سالن همایش های بین المللی خلیج فارس با حضور بیش از ۴۰۰ نفر از سراسر ایران برگزار گردید

در این رویداد بین المللی ۱۱ همایش و ۶ کارگاه ورزشی در رشته های کراس فیت، پیلاتس، ورزش کودکان و بزرگسالان، بازیهای اصلاحی کودکان و ... با حضور نائب رئیس فدراسیون جهانی ورزشهای همگانی TAFISA و نماینده ی فدراسیون آسیایی ورزشهای همگانی ASFAA، همچنین مدرسین و سخنرانان بین المللی از کشورهای کره ی جنوبی، دانمارک، هلند، مجارستان، ترکیه و مالزی برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این همایش، دکتر مجدآرا رئیس فدراسیون ورزش های همگانی بر پیشرو بودن ایران در ورزش همگانی با عضویت در هیأت رئیسه انجمن جهانی و آسیایی ورزش همگانی تاکید کرد.

در ادامه بهرام افشار زاده مشاور عالی سازمان منطقه آزاد کیش در سخنان خود به موضوع جنبش ورزش همگانی و اهمیت برگزاری کنگره های بین المللی در حوزه ورزش همگانی اشاره کرد.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر میترا روحی دبیر علمی همایش بر توجه ویژه ایران به ورزش همگانی اشاره کرد و محور های مورد بحث این کنگره را به تفصیل ارائه داد.

بر اساس این گزارش، سارجیت سینگ  نائب رئیس انجمن آسیایی ورزش همگانی  ASFAA نیز ضمن تشکر از فعالیت های گسترده ایران در آسیا فدراسیون ورزش های همگانی ایران را از کشور های پیش رو در ورزش های همگانی جهان دانست.

همچنین دکتر محمد سعادت پیرامون فعالیت های چشمگیر هیأت ورزش های همگانی کیش و افزایش مخاطبان ورزش همگانی در جزیره نکاتی را خاطر نشان کرد و روند فعالیت را که در خصوص کنگره بین المللی انجام گرفته را بیان نمود.

در پایان مراسم افتتاحیه دکتر حسین طاووسی دبیر کل سومین کنگره بین المللی وزرش همگانی گزارشی کامل از همایش و کارگاه هایی که با حضور مدرسین بین المللی رشته های مختلف در حاشیه این مراسم برگزار شد ارائه نمود.

در مراسم اختتامیه این کنگره دکتر احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت:  فدراسیون ورزش های همگانی در سال های اخیر عملکرد مطلوبی داشته تا جایی که امروز مرکز آمار ایران آمار مشارکت در ورزش همگانی را 51 درصد اعلام کرده است که این آمار بسیار امیدوار کننده است.

وی با تاکید بر توجه و اهمیت ورزش همگانی گفت: ما باید بتوانیم با هم افزایی و خلق ایده های نو و خلاقانه آمار مشارکت را روز به روز افزایش دهیم، در این راستا تمام ارگان ها و نهاد ها مسئولند.

دکتر احمدی شهرداری را یکی از نهاد های موثر و پرتلاش در حوزه ورزش دانست و افزود: شهرداری ها در همه جوامع نقش محوری در توسعه و فراگیر شدن ورزش همگانی در میان مردم دارد.

این مسئول اقداماتی را که در راستای توسعه ورزش همگانی صورت گرفته است را شایسته ارج نهادن دانست و گفت: تلاش وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون ورزش های همگانی و ارگانهای ذی ربط در راستای سلامت عمومی در جامعه و ایجاد شور و نشاط بین مردم است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در پایان ضمن تشکر از فدراسیون ورزش های همگانی، هیات ورزش های همگانی جزیر کیش گفت: ما امروز نیاز به جامعه فعال و پویا داریم. فعال شدن کمیته ها در هیأت های ورزش همگانی استان ها یک مطالبه است و باید این هدف را دنبال کنیم تا بتوانیم درصد مشارکت ورزش همگانی را افزایش دهیم و این مسیر را با جدیت ادامه خواهیم داد.

 

 

 

انتهای پیام/

  • 12:14
  • 1397/12/11
  • 1428

اطلاعیه ها

گفت و گو

مشروح

سلطانی فر: مشارکت مردم در ورزش همگانی دو برابر شده است

1397/10/02

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ضمن تشکر از کلیه کشورهای حاضر در این همایش که توجه جدی به ورزش همگانی دارند، اظهار کرد: همان‌طور که در کلام و تاکیدات همه مسوولان و به ویژه‌ رییس‌جمهور و مسوولان ذی‌ربط وزارت ورزش و جوانان وجود دارد باید توجه ویژه‌ای به ورزش همگانی در کشور داشته باشیم. حتی مقام معظم رهبری در بیانات خود همواره اشاره به این دارند که آحاد کشور باید ورزش کنند و این یکی از نیازهای واقعی کشور است، زیرا ما باید دارای نیروی انسانی سالمی باشیم.

فدراسیون ورزش های همگانی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید