سایت رسمی فدراسیون ورزشهای همگانی

این سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
  • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  • آدرس :تهران ، فلکه دوم صادقیه،بلوار فردوس شرقی،خیابان وفا آذر شمالی نبش کوچه پانیذ،پلاک 2 طبقه اول واحد 5
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷۷
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷8
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷9
نسخه آزمایشی

فعالیت یک‌چهارم مردم ایران در ورزش‌های همگانی

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی گفت: حدود یک چهارم مردم ایران در ورزش همگانی فعالیت دارند و باید بکوشیم تا این آمار افزایش یابد.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی گفت: حدود یک چهارم مردم ایران در ورزش همگانی فعالیت دارند و باید بکوشیم تا این آمار افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، علی مجدآرا در جریان سفر به گیلان اظهار داشت: در سند چشم انداز توسعه تا سال 1404 باید حدود 50 درصد مردم در امر ورزش حضور داشته باشند که این رقم طبق آمار سه سال گذشته، حدود 21 درصد بوده که هم اینک به حدود 25 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: البته آمار دقیق تا حدود یک ماه دیگر اعلام خواهد شد اما حرکت خوب مردم در ورزش همگانی باعث شده تا این رقم به حدود 25 درصد از کل مردم برسد.

وی به گردهمایی نواب رئیس هیات های ورزش های همگانی استان های کشور در رشت نیز اشاره و بیان کرد: یکی از برنامه های مهم حضور بیشتر بانوان در ورزش بوده و حضور تمامی نواب رئیس هیات های ورزش های همگانی استان ها در این گردهمایی ، بمنظور فراگیری آموزش ورزش های همگانی است.

به گفته مجدآرا، مادران خیمه ورزش کشور هستند و در پیشبرد ورزش می توانند نقش بسزایی داشته باشند و بر این اساس هدف ما این است که سال آینده مادران را بیشتر در بخش ورزش فعال کنیم ضمن آنکه در تلاشیم هر خانوده یک مربی داشته باشد که این امر توسط مادران انجام می شود و دختران پایه چهارم نیز باید همیار مادران باشند.

وی حضور کلاس اولی ها با لباس ورزشی را یکی از برنامه های فدراسیون ورزش های همگانی عنوان و اضافه کرد: ورزش همگانی مختص به یک قشر یا یک نهاد نیست؛ فقر حرکتی در جامعه زیاد است و از طرف دیگر نزدیک به 40 درصد مردم دچار اضافه وزن و چاقی هستند که با ورزش می توان این مشکلات را به حداقل رساند.

گردهمایی نواب رئیس هیات های ورزش های همگانی استان های مختلف کشور روز پنجشنبه با حضور مسئولان فدراسیون در رشت برگزار و شرکت کنندگان در این گردهمایی یک روزه، با مراحل مختلف آموزش ورزش همگانی آشنا شدند.


انتهای پیام /

  • 09:03
  • 1397/10/30
  • 820

اطلاعیه ها

گفت و گو

مشروح

سلطانی فر: مشارکت مردم در ورزش همگانی دو برابر شده است

1397/10/02

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ضمن تشکر از کلیه کشورهای حاضر در این همایش که توجه جدی به ورزش همگانی دارند، اظهار کرد: همان‌طور که در کلام و تاکیدات همه مسوولان و به ویژه‌ رییس‌جمهور و مسوولان ذی‌ربط وزارت ورزش و جوانان وجود دارد باید توجه ویژه‌ای به ورزش همگانی در کشور داشته باشیم. حتی مقام معظم رهبری در بیانات خود همواره اشاره به این دارند که آحاد کشور باید ورزش کنند و این یکی از نیازهای واقعی کشور است، زیرا ما باید دارای نیروی انسانی سالمی باشیم.

فدراسیون ورزش های همگانی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید