سایت رسمی فدراسیون ورزشهای همگانی

این سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
  • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  • آدرس :تهران ، فلکه دوم صادقیه،بلوار فردوس شرقی،خیابان وفا آذر شمالی نبش کوچه پانیذ،پلاک 2 طبقه اول واحد 5
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷۷
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷8
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷9

علی‌نژاد: فدراسیون همگانی در حال ایفای نقشی فراتر از مسئولیت خود است 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در دیدار با افشین ملایی گفت: فدراسیون ورزشهای همگانی در حال ایفای نقشی فراتر از مسئولیت خود است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، مهدی علی نژاد در بازدید از فدراسیون ورزش های همگانی و دیدار با افشین ملایی که امروز چهارشنبه صورت گرفت ضمن بیان این مطلب گفت: برقراری ارتباط فدراسیون ورزش های همگانی با شهرداری ها برگ برنده ای است که محور توسعه ورزش همگانی محسوب می شود. چرا که اگر شهرداری ها پای کار نیایند اتفاق خاصی در این حوزه نمی افتد.

علی نژاد افزود: متأسفانه ورزش طی سال های اخیر گران شده و جایگاه واقعی که باید در سبد خانوارهای ایرانی داشته باشد را ندارد.

وی با اشاره به ضرورت هم افزایی همه فدراسیون ها در حوزه ورزش همگانی افزود: باید کمیته های همگانی همگی فدراسیون ها بیش از گذشته فعال شوند و کمک همه فدراسیون های قهرمانی و المپیکی به ورزش همگانی ضروری است.

معاون توسعه قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در پایان این دیدار از حمایت همه جانبه این معاونت از رشته ورزش های الکترونیک برای حضور موفق در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ خبر داد.

وی با اشاره به حضور ورزش‌های الکترونیک در مسابقات آسیایی چین ۲۰۲۲ و محاسبه رسمی مدال این رشته در مسابقات آسیایی به انجمن ورزش‌های الکترونیک دستور داد هرچه سریع تر تقویم ورزشی و برنامه مدون خود را جهت برگزاری مسابقات انتخابی، آماده سازی تیم و برگزاری  دوره های آموزشی جهت حضور بسیار قوی و پر قدرت نمایندگان کشورمان جهت بررسی و اجرا به معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش ارسال نمایند.

دکتر علینژاد با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در انجمن ورزش‌های الکترونیک ، گفت از این پس  قهرمانان این رشته همچون دیگر رشته های ورزشی  از مزایای ویژه قهرمانان مانند، معافیت سربازی و دریافت جایزه نقدی در صورت  کسب مدال های جهانی و آسیایی خبر داد.

همچنین دکتر افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی فعالیت های اخیر انجمن ورزش‌های الکترونیک را رضایت بخش خواند و افزود: حمایت همه جانبه  گسترده و فراگیر فدراسیون ورزش‌های همگانی از این انجمن و رشته نوظهور ادامه خواهد داشت.

وی گفت: در صورت اینکه جمیعت 32 میلیونی کاربران بازی های الکترونیک به فعالیت بدنی هم اشتغال پیدا کنند و طی برنامه های منظم هم به فعالیت بدنی و هم ورزش های الکترونیک بپردازند می توان شاهد کاهش موثر کم تحرکی جمعیت قابل توجهی باشیم، بنابراین مسئولیت انجمن ورزش های الکترونیک سنگین است.

در این نشست لقمان شاورانی، دبیر انجمن ورزش‌های الکترونیک و رئیس کمیته فوتبال مجازی فدراسیون فوتبال گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجمن در سطح بین الملل ، آسیا و کشورمان ارائه نمود.

شاورانی با ارائه گزارشی از کسب مقام های جهانی و آسیایی از سال ۲۰۰۶ تا کنون، توضیحاتی در رابطه با بازی های مختلف ورزشی ، تعداد مخاطبان میلیونی این رشته ها، جایگاه حقوقی و موقعیت انجمن در سطح بین الملل ، از زحمات و حمایت های فدراسیون ورزش‌های همگانی و دکتر ملایی تقدیر و تشکر کرد.

شاورانی همچنین با ارائه گزارشی از آخرین آمار ثبت نام هاي طرح ملی نشاط در سطح کشور، افزود: تا روز یکشنبه ۱۵ فروردین ماه بالای ۳۱۰۰۰ نفر در مسابقات طرح ملی نشاط ثبت نام و شرکت کرده اند.

در این نشست دکتر علی رغبتی مدیر کل دفتر برنامه ریزی وزارت ورزش و جوانان،  دکتر فروحی دبیر فدراسیون ورزش‌های همگانی ، سرکار خانم دکتر ساکی نایب رئیس بانوان فدراسیون و دکتر رضا شجیع نایب رئیس فدراسیون حضور داشتند.

 

انتهای پیام/

  • 17:12
  • 1400/01/18
  • 74

فدراسیون ورزش های همگانی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید