سایت رسمی فدراسیون ورزشهای همگانی

این سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
  • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  • آدرس :تهران ، فلکه دوم صادقیه،بلوار فردوس شرقی،خیابان وفا آذر شمالی نبش کوچه پانیذ،پلاک 2 طبقه اول واحد 5
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷۷
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷8
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷9

افشین ملایی: گام دوم انقلاب، گام حرکت به سمت ورزش همگانی است

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی گفت:‌ ورزش همگانی در گام دوم انقلاب اسلامی باید اولویت نخست ورزش کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در مصاحبه با برنامه ایران ورزش همگانی رادیو ورزش گفت: اصولا ورزش همگانی پس از انقلاب مورد توجه قرار گرفت، اما اولویت نخست ورزش کشور نبود. از آنجایی که اصل سوم قانون اساسی مبتنی بر ورزش رایگان برای همه بود، هم اکنون تا تحقق این اصل فاصله بسیاری است. 
ملایی با اشاره به  اینکه در گام دوم انقلاب باید نگاه نوینی به ورزش همگانی داشت، یادآور شد: کم تحرکی ملی امری نیست که یک فدراسیون به تنهایی بتواند این مسئله را رفع کند، بنابراین باید نهاد های متولی ورزش های همگانی که موظف به برنامه ریزی و اجرا در این حوزه هستند با رویکرد علمی نسبت به جلب مشارکت اقشار به ورزش همگانی گردد. 
وی گفت:‌ بنابراین مواجهه موثر با کم تحرکی ملی نیازمند به تغییر اولویت های ورزش کشور است، جذابیت های ورزش قهرمانی زمانی معنا می دهد که ورزش همگانی و سلامت عمومی تضمین شده باشد در غیر این صورت مردم تنها تماشاچی ورزش قهرمانی خواهند بود. شایسته نیست سرمایه هشتاد و چند میلیون نفر صرف قهرمانی چند هزار نفر ورزشکار نخبه بشود و عموم مردم فقط تماشاچی باشند.  
وی افزود: در همین مدت کوتاه هفت ماهه عملکرد تیم مدیریتی فدراسیون کاملا مشهود است،  ما ورزش همگانی کشور از رویداد محوری به سمت تغییر سبک زندگی بردیم، ما معتقدیم که رویداد نمی تواند منجر به تغییر سبک زندگی بشود، بلکه باید طی یک فرایند در قالب سیاست جامع و علمی مبتنی بر بازاریابی اجتماعی در پی تغییر رفتار کم تحرکی مخاطب باشد. 
ملایی در خاتمه خاطر نشان کرد: هدف از عقد تفاهم نامه با ارگانها و نهادی های ذی ربط ورزش همگانی ایجاد یک ائتلاف ملی برای توسعه ورزش همگانی است. تنها از طریق وحدت رویه بین نهاد های متولی ورزش همگانی و اجرای یک سیاست واحد می توان شاهد کاهش موثر کم تحرکی ملی باشیم و اگر این مسئله در گام دوم انقلاب محل توجه حاکمیت نباشد بحران کم تحرکی ایرانیان به زودی از ۵۴ درصد گذشته و درصد بیشتری را به خود اختصاص می دهد. 

انتهای پیام/

  • 10:10
  • 1399/11/21
  • 565

فدراسیون ورزش های همگانی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید