سایت رسمی فدراسیون ورزشهای همگانی

این سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
  • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  • آدرس :تهران ، فلکه دوم صادقیه،بلوار فردوس شرقی،خیابان وفا آذر شمالی نبش کوچه پانیذ،پلاک 2 طبقه اول واحد 5
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷۷
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷8
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷9
نسخه آزمایشی

دانشگاه جامع علمی کاربردی میزبان طرح جشنواره ورزشی چوگو

رئیس انجمن چوگو: بزودی طرح جشنواره دانشگاهی با محوریت ورزش چوگو در دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی،‌ در جلسه ای با حضور طالب رجب پور رییس انجمن، سید جلال عرفانیان نایب رئیس انجمن و دکتر عیسی کشاورز مدیرکل روابط عمومی دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور، ورزش چوگو، جزء سبد ورزش سازمان مرکزی دانشگاه قرار خواهد گرفت.

 

رجب پور با برشمردن ویژگی های محلی بودن و ارزان قیمت بودن بازی چوگو و معرفی آن در جامعه دانشجویی گفت: ورزش چوگو ایرانی است و همه ما وظیفه داریم که همه آحاد جامعه خصوصا دانشگاهیان را با این بازی ایرانی آشنا و از فرصت حضور این بازی در دانشگاهها و مراکز علمی و فرهنگی و آموزشی استفاده کنیم.

کشاورز مدیرکل روابط عمومی دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور نیز با استقبال از طرح حضور این بازی در جشنواره رقابت های ورزشی دانشگاهیان این دانشگاه گفت:

برای حفظ اصالت این بازی ایرانی پیشنهاد می کنم یک کمیته مشترک با حضور مسؤولان و کارشناسان این ورزش و اداره کل تربیت بدنی و همچنین دفتر روابط عمومی دانشگاه تشکیل تا راهکارهای اجرایی آن اعم از آموزش و مسابقات مورد بررسی قرار گیرد.

سپس سید جلال عرفانیان نایب رئیس و مسئول کمیته فرهنگ و اخلاق انجمن ورزشی چوگو ضمن اشاره به شیوه بازی این ورزش کهن و نام های متنوع آن در مناطق مختلف کشور به ویژگی‌های فرهنگی وتاریخی ورزش چوگو  پرداخت وگفت: پیشینه این ورزش بسیار قدیمی همواره تأثیر مثبتی در زمین بازی گذاشته که منجر به ایجاد رفاقت بیشتر بین شرکت کنندگان در مسابقات چوگو شده است.

عرفانیان افزود: وجود این بازی اصیل ایرانی خود بخود فرهنگ سازی در محیط های تمرین و مسابقه درپی خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

  • 10:57
  • 1398/11/16
  • 88

اطلاعیه ها

گفت و گو

مشروح

سلطانی فر: مشارکت مردم در ورزش همگانی دو برابر شده است

1397/10/02

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ضمن تشکر از کلیه کشورهای حاضر در این همایش که توجه جدی به ورزش همگانی دارند، اظهار کرد: همان‌طور که در کلام و تاکیدات همه مسوولان و به ویژه‌ رییس‌جمهور و مسوولان ذی‌ربط وزارت ورزش و جوانان وجود دارد باید توجه ویژه‌ای به ورزش همگانی در کشور داشته باشیم. حتی مقام معظم رهبری در بیانات خود همواره اشاره به این دارند که آحاد کشور باید ورزش کنند و این یکی از نیازهای واقعی کشور است، زیرا ما باید دارای نیروی انسانی سالمی باشیم.

فدراسیون ورزش های همگانی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید