سایت رسمی فدراسیون ورزشهای همگانی

این سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
  • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  • آدرس :تهران ، فلکه دوم صادقیه،بلوار فردوس شرقی،خیابان وفا آذر شمالی نبش کوچه پانیذ،پلاک 2 طبقه اول واحد 5
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷۷
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷8
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷9
نسخه آزمایشی

از سوی رسول صادقی تشریح شد؛ برنامه های سال 98 هیات ورزشهای همگانی استان آذربایجانشرقی

رئیس هیات ورزشهای همگانی استان آذربایجانشرقی گفت : نگاه و هدف ما دسترسی آسان مردم به امکانات ورزشی است و از این حیث، تمامی ظرفیت های استان را در نظر گرفته ایم.

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، رسول صادقی رئیس هیات ورزشهای همگانی استان آذربایجان شرقی روز چهارشنبه 1 خردادماه در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون بیان کرد: در دهه 80 سرانه میزان دسترسی مردم به امکانات ورزشی 1800 متر بوده است، یعنی هر شهروند برای دسترسی به امکانات ورزشی  باید حدود 2 کیلومتر را طی کند که خوشبختانه در دهه 90 این دسترسی به 1200 متر رسیده است که امیدواریم در سال جدید و با رفع مشکلات سخت افزاری بتوان شرایط بهتری برای توسعه ورزش همگانی و دسترسی آسانترمردم به امکانات ورزشی فراهم کرد. 

صادقی با اشاره به رشد جمعیت ورزشکاران تحت پوشش هیأت ورزش های همگانی استان آذربایجانشرقی اظهار داشت: جمعیت ورزشکاران استان در دهه هشتاد 12 درصد بوده و اکنون این آمار به 24 درصد رسیده است، همچنین میانگین فعالیت ورزشی هر شهروند از 11 دقیقه در دهه هشتاد به 22 دقیقه رسیده است.

وی اشاره کرد: مراکز آموزشی نظیر دانشگاه ها، مدارس، بسیج و سایر ادارات ظرفیت های بسیار مناسبی را برای بهبود وضعیت دسترسی مردم به امکانات ورزشی دارا می باشند. طبیعی است برای بهبود دسترسی مردم به امکانات ورزشی، نیازمند جلب مشارکت تمامی دستگاهها، ارگانها و نهادها هستیم. 

رسول صادقی ادامه داد: در فروردین ماه سال جاری، نشستی سراسری با حضور تمامی روسای هیأت های شهرستان ها، روسای کمیته های متناظر و اعضای هیأت رئیسه استان برگزار کردیم و تقویم و برنامه عملیاتی هیأت ورزش های همگانی  به تمامی دست اندرکاران و فعالان این حوزه ارائه شد. این برنامه ها شامل جشنواره های ورزشی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و اعزام تیم ها به جشنواره های ورزش همگانی و مسابقات در سال 98 بوده است. 

رئیس هیات ورزشهای همگانی آذربایجان شرقی با بیان اینکه برنامه ریزی های صورت گرفته بر اساس شرایط بومی و پتانسیل هر استان طراحی و با توجه به ظرفیت های عملیاتی آنها تنظیم شده است گفت: به طور کلی هر استان موظف است برنامه های خود را در حوزه های پیاده روی، کوهنوردی، همایش های ورزش صبحگاهی و جشنواره های ورزش همگانی با توجه به ظرفیت های طبیعی هر منطقه و بر اساس شرایط جغرافیایی آن منطقه اجرا نماید. ممکن است که ظرفیت های یک شهرستان، به کویر نوردی متمایل باشد و ظرفیت یک شهرستان به کوهنوردی اما به طور کل اجرای مواردی که برشمرده شد برای تمامی شهرستان های استان یکسان است.
 
وی  برگزاری دوره های  آموزشی را از دیگر برنامه های هیات عنوان کرد و گفت:  برگزاری دوره های مربیگری در رشته های مختلف آمادگی جسمانی، پیلاتس، ایروبیک، ورزش کودکان و تی آر ایکس نیز در دستور هیات قرار دارد، همچنین برای دانش افزایی مربیان استان چند دوره دانش افزایی تحت عنوان کارگاه های آموزشی و ارتقای کیفیت و بهره وری برگزار خواهد شد.
 
رییس هیات ورزشهای همگانی آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات استانی در رشته های مختلف نظیر آمادگی جسمانی، پرواز بادبادک ها، طناب زنی، یوگا، داژبال، ماهیگری و ورزش پیشکسوتان و بزرگسالان و به ویژه مسابقات بزرگ کارکنان دولت در استان آذربایجان شرقی در دو بخش بانوان و آقایان صورت گرفته است.
 

وی در پایان گفت: تشکیل شورای عالی ورزش همگانی با حضور استاندار، تشکیل جلسات آمایش سرزمینی غرب کشور، تشکیل جلسات هیأت رئیسه و گردهمایی های مشترک با حضور روسای هیأت های شهرستانها و روسای کمیته های متناظر، جشنواره های ورزش خانوادگی،همایش های پیاده روی و کوهروی خانوادگی از دیگر برنامه های هیات ورزشهای همگانی استان در سال جاری خواهد بود.

 

انتهای پیام /

  • 11:12
  • 1398/03/01
  • 4421

اطلاعیه ها

گفت و گو

مشروح

سلطانی فر: مشارکت مردم در ورزش همگانی دو برابر شده است

1397/10/02

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ضمن تشکر از کلیه کشورهای حاضر در این همایش که توجه جدی به ورزش همگانی دارند، اظهار کرد: همان‌طور که در کلام و تاکیدات همه مسوولان و به ویژه‌ رییس‌جمهور و مسوولان ذی‌ربط وزارت ورزش و جوانان وجود دارد باید توجه ویژه‌ای به ورزش همگانی در کشور داشته باشیم. حتی مقام معظم رهبری در بیانات خود همواره اشاره به این دارند که آحاد کشور باید ورزش کنند و این یکی از نیازهای واقعی کشور است، زیرا ما باید دارای نیروی انسانی سالمی باشیم.

فدراسیون ورزش های همگانی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید