سایت رسمی فدراسیون ورزشهای همگانی

این سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
  • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  • آدرس :تهران ، فلکه دوم صادقیه،بلوار فردوس شرقی،خیابان وفا آذر شمالی نبش کوچه پانیذ،پلاک 2 طبقه اول واحد 5
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷۷
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷8
  • تلفن : ۴۴۰۱۶۳۷9
نسخه آزمایشی

مرکز ملی آمار ایران خبر داد : در سال ١٣٩٦، ٥١ درصد از افراد ١٥ ساله و بيش‌تر ورزش كرده‌اند

طبق آخرین آمار انتشار یافته از مرکز ملی آمار ایران در سال ١٣٩٦، ٥١ درصد از افراد ١٥ ساله و بيش‌تر ورزش كرده‌اند.

طبق آخرین آمار انتشار یافته از مرکز ملی آمار ایران در سال ١٣٩٦، ٥١ درصد از افراد ١٥ ساله و بيش‌تر ورزش كرده‌اند.

١٩,٤به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی و به نقل از وب سایت مرکز ملی آمار ایران ، درصد افراد ١٥ ساله و بيش‌تر دو روز، ١٧.٦درصد هفت روز، ١٤.١درصد يك روز و ٤٨.٩درصد بين سه تا شش روز در هفته ورزش كرده‌اند.

در سال ١٣٩٦، ٥١ درصد از افراد ١٥ ساله و بيش‌تر ورزش كرده و ٤٩درصد ورزش نكرده‌اند. بر اساس نتايج طرح آمارگيرى از فرهنگ رفتاري خانوار در سال ١٣٩٦ ،٦٠درصد از افراد ورزش كرده‌، به صورت انفرادي و ٤٠درصد باقي مانده به صورت گروهي ورزش كرده‌اند.

سالن‌هاي ورزشي خصوصي با ٢٥,٨ درصد بيشترين مكاني بوده است كه افراد در آن‌جا ورزش كرده‌اند. ٢٠.٦درصد افراد در محل سكونت ١٤.٢ درصد در پارك‌ها، ١٣.٣ درصد در سالن‌هاي ورزشي عمومي و ٢٦.١ درصد در ساير فضاهاي عمومي ورزش كرده اند.

١٩,٤درصد افراد ١٥ ساله و بيش‌تر دو روز، ١٧.٦درصد هفت روز، ١٤.١درصد يك روز و ٤٨.٩درصد بين سه تا شش روز در هفته ورزش كرده‌اند.

بيش‌ترين رشته‌هاي ورزشي كه توسط افراد ١٥ ساله و بيش‌تر انجام شده، عبارت بودند از: نرمش و پياده‌روي، فوتبال، آمادگي جسماني، واليبال، پرورش اندام و شنا و پس از اينها ساير رشته‌هاي ورزشي قرار داشتند. هر فرد ١٥ساله و بيش‌تر به طور متوسط ٢٧ دقيقه در روز ورزش كرده است. هر خانوار كشور به طور متوسط ٤٣٢٢٢٠ ريال در هر ماه هزينه ورزش پرداخته‌ است.

شايان ذكر است نتايج كاملتر اين طرح در مصاحبه اي با معاون طرح هاي آمار هاي و آمار هاي ثبتي مركز در بخش مصاحبه،‌ قابل مشاهده است.


انتهای پیام /

  • 08:55
  • 1397/10/22
  • 636

اطلاعیه ها

گفت و گو

مشروح

سلطانی فر: مشارکت مردم در ورزش همگانی دو برابر شده است

1397/10/02

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ضمن تشکر از کلیه کشورهای حاضر در این همایش که توجه جدی به ورزش همگانی دارند، اظهار کرد: همان‌طور که در کلام و تاکیدات همه مسوولان و به ویژه‌ رییس‌جمهور و مسوولان ذی‌ربط وزارت ورزش و جوانان وجود دارد باید توجه ویژه‌ای به ورزش همگانی در کشور داشته باشیم. حتی مقام معظم رهبری در بیانات خود همواره اشاره به این دارند که آحاد کشور باید ورزش کنند و این یکی از نیازهای واقعی کشور است، زیرا ما باید دارای نیروی انسانی سالمی باشیم.

فدراسیون ورزش های همگانی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید